Στον τελικό ο Ιάλυσος 2-1 στην παράταση την Τριγλία

Στον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών προκρίθηκε ο Ιάλυσος κερδίζοντας στην παράταση την Τριγλία Ραφήνας με 1-1 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.
Στο 19΄ ο Σπαρτάλης με σούτ ύστερα από ενέργεια του Α.Αθανασίου  έκανε το 1-0 για τον Ιάλυσο, όμως η Τριγλία
ισοφάρισε το σκορ στο 71΄ με κεφαλιά του Μειμάρογλου  έπειτα  από φάουλ του Μανδύλη και άστοχη έξοδο του τερματοφύλακα Λουτριώτη.
Το παιχνίδι πήγε στην παράταση, κι ο Ιάλυσος παρότι από το 103΄ έπαιξε με 10 παίχτες λόγω της αποβολής του Κοκκίνη που κτύπησε τον Βασιλείου
Στο 106΄ ο Φονσέκα που αποδείχτηκε χρυσή αλλαγή με κεφαλιά ύστερα από σέντρα(φάουλ) του Αθανασίου Α 2-1.
 Καλή η διαιτησία του Ευαγγέλου(Αργυρός - Γιαννουγλίδης)Αθήνα.
 ΙΑΛΥΣΟΣ: Λουτριώτης, Σταυλάς(102’ Μαρίνος), Κοκκίνης, Παπαδημήτρης, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Αθανασίου Π, Σπάρταλης(108’Σαχίνης), Μαθιός(72’Φονσέκα), Αθανασίου Α.
ΤΡΙΓΛΙΑ: Δήμιζας, Κάρδαρης, Μεϊμάρογλου, Καραδέμητρος(58’Τερζής), Τσέπας, Σκαφίδας, Μανδύλης, Κόντης(68’Σαγανάς), Κότσι(46’Σιάννης), Βασιλείου, Παπαδόπουλος.

Ιάλυσος - Πύδνα Κίτρους ο τελικός

Η εκπληκτική Πύδνα Κίτρους θα είναι η αντίπαλος του Ιάλυσου στον τελικό του Κυπέλλου ερασιτεχνών.
 Η Πύδνα στον ημιτελικό  κέρδισε μέσα στην Δράμα την τοπική Δόξα με 2-0 έχοντας ηγέτη και σκόρερ τον Μακράκη που σημείωσε και τα δύο τέρματα (στο 66 και στο 78΄ )