Νέα επιτυχία ο Αργοναύτης 2-0 τον Αχιλλέα

Δεν καταλαβαίνει από προβλήματα και απουσίες ο φετινός Αργοναύτης, ο οποίος επικράτησε και του Αχιλλέα Κορυδαλλού με 2-0 στο γήπεδο του Μοσχάτου, σημειώνοντας την 10η του νίκη  στο πρωτάθλημα,
Ο Αργοναύτης  κάνοντας ένα καλό πρώτο ημίχρονο καθάρισε σχετικά εύκολα το παιχνίδι.
 Ο Νίκανδρος με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ άνοιξε  το σκορ στο 25΄ , ενώ 6 λεπτά αργότερα ο Ελ Κάντι τελείωσε υποδειγματικά την ενέργεια του Δημητρόπουλου σημειώνοντας το 2-0.
 Στην επανάληψη ο Κεντεσετζίδης στο 71΄ σημάδεψε την δοκό του Αχιλλέα, ενώ ο Νερσεσινάν στο 78΄ έστειλε την μπάλα (προσπαθώντας να αποκρούσει) στην δοκό του Αργοναύτη.
 χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Ιωαννίδη απέβαλε στο 90΄ τον Παπαφώτη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
 Καλύτεροι από την ομάδα του Δημ. Βουτσινά οι  Ελ Κάντι, Νίκανδρος, Λαδικός, Σαλκετζής
 ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ:Καραμαλίκας, Δημητρόπουλος( 70΄ Καπασακαλής), Σαλκετζής, Ράμος, Νερσεσιάν, Παπαφώτης, Κεμετσετσίδης, Μαγασιανός(76΄ Καίρης),Λαδικός, Νίκανδρος, Ελ Κάντι.