Με Ατρόμητο Πειραιά ο Εθνικός το Σαββάτο

Τον Ατρόμητο Πειραιά στο γήπεδο του Ρέντη θα αντιμετωπίσει αύριο ο Εθνικός, σε ένα ακόμη δυνατό φιλικό τέστ για την ομάδα του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη.
 Ο Εθνικός παρουσιάζει πολύ καλό πορόσωπο, στα φιλικά που δίνει κάτι,  που φάνηκε και στο πρόσφατο 3-1 επί του Αετού Κορυδαλλού.

Η ποιότητα του Εθνικού  που είναι αναμφισβήτητη φάνηκε για ακόμα μία φορά στην αναμέτρηση με τον Αετό στον Κορυδαλλό.Στο πρώτρο 20λεπτο ο Εθνικόςε είχε προηγηθεί με 2-0, χάρη σε δύο  τέρματα του Αργύρη Σάμιου  Ο Αετός μείωσε στο 35 με κοντινό πλασέ του Μακρή ,αλλά δύο λεπτά πριν το ημίχρονο ο Παυλόπουλος αφού έκλεψε τη μπάλα μπήκε μόνος του στην περιοχή και έκανε το 3-1.
Στην επανάληψη έγιναν αλλαγές στην 11άδα που άλλαξαν την αρμονία στο ΄παιχνίδι, ο Αετός πίεσε , ενώ στο 87΄ ο Εθνικός έχασε πέναλτι με τον Ηλιόπουλο.
Ο Εθνικός ξεκίνησε το ματς με τους : Βουτσινά,Τσαραούση,Ξενιτόπουλο,Μπένα,Χέλης,Χαλιμούρδας,Σάμιος,Παυλόπουλος,Λύγκος,Σούφλας,Παυλάκης.
Επαιξαν και οι : Παπαφακλής,Δασκαλάκης, Γερόλυμος,Σπήλιος, ,Ηλιόπουλος,Γκορόγιας,Μπουραίμης,Σταφσουλάι,Παπαιωάννου.
Επόμενο φιλικό το Σάββατο στις 16.30 απέναντι στον Ατρόμητο Πειραιά στο γήπεδο του Ρέντη..