Ανώτερος ο Ηρόδοτος 3-2 το Αιγάλεω

Ο Ηρόδοτος  επικράτησε με 3-2 του Αιγάλεω στο σημερινό ματς  που διεξήχθη στον Παγκρήτιο στάδιο για την 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες με τον Ηρόδοτο όμως να ανοίγει πρώτος το σκορ στο 19΄ όταν ο Σαλταπίδας με σουτ έκανε το 1-0.
Το Αιγάλεω απείλησε στο 40΄ με τον Κλη και στο 42΄ με τον Παπουτσή που δύο λεπτά αργότερα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 καθώς ήταν εύστοχος στο πέναλτι που εκτέλεσε και το οποίο είχε κερδίσει για λογαριασμό του Αιγάλεω ο Χρήστου σε ανατροπή του από τον Γεωργόπουλο.
Το δεύτερο μέρος πάντως ξεκίνησε ιδανικά για τον Ηρόδοτο που στο 56΄κατάφερε να ξαναπάρει τα ηνία του αγώνα με τον Κούρτι μετά από φάση διαρκείας να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Κουρεπίνη.
Η ομάδα της Αλικαρνασού έβαλε γρήγορα και το τρίτο τέρμα της καθώς ο Σαλταπίδας με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 3-1 για τον Ηρόδοτο που πλέον είχε το πάνω χέρι για τη νίκη.
Στο 68΄ ο διαιτητής Ντοκάκης υπέδειξε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Χρήστου από τον Χατζηανδρέου αλλά μετά από συνεννόηση με τον βοηθό πήρε πίσω την απόφαση του. Το μόνο που κατάφερε το Αιγάλεω μέχρι το τέλος του αγώνα ήταν απλά να μειώσει σε 3-2 στην τελευταία φάση του αγώνα με τον Μιχαήλ.
HΡΟΔΟΤΟΣ: Ζαφείρης Δ., Χατζηβασίλης (32΄ Χατζηανδρέου), Μπαλάφας, Γεωργόπουλος, Χαρίτος, Χαλκιαδάκης (57΄ Αχιλλέως), Κούρτι, Βελέτης, Πήλιος, Σαλταπίδας, Ζαφείρης Α. (78΄ Μωραϊτης)
ΑΙΓΑΛΕΩ: Κουρεπίνης, Παπουτσής, Ταμπάκης, Στριμμένος, Ναυπλιώτης, Κλης, Δουκάκης, Μπεθάνης (65΄ Μαυρομάτης), Μιχαήλ, Χρήστο (80΄ Παπαναστασίου), Σταύρου (70΄ Κοντιζάς)