Στις καθυστερήσεις ο Ρούβας πάγωσε τον Κορυδαλλό

Άγγιξε την νίκη η Προοδευτική κόντρα στον πολύ καλό Ρούβα, ωστόσο οι Κρητικοί στις καθυστερήσεις πήραν την μπουκιά από το στόμα της Κορυδαλιώτικης ομάδας ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό από το ξεκίνημα, καθώς στο 3’
σουτ του Αλεξίου σταμάτησε στο δοκάρι για την Προοδευτική, ενώ στο 15’ σουτ του Φουκαράκη σταμάτησε επίσης στο δοκάρι για τον Ρούβα. Στο 36’ όμως από σέντρα του Αλεξίου, ο Ζαχαρόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 82’ ο Κεφαλούκος ισοφάρισε, αλλά το γκολ δεν μέτρησε για επιθετικό φάουλ, απόφαση που προκάλεσε τις διαμαρτυρίες των Κρητικών. Όμως στις καθυστερήσεις, ο Κεφαλούκος με ψηλοκρεμαστό σουτ μετά από πάσα του Κλωνάρη διαμόρφωσε το τελικό 1-1.
 Το παιχνίδι έγινε κεκλεισμένων των θυρών αφού η ομάδα του Κορυδαλλού δεν κατάφερε να σφραγίσει εισιτήρια

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ : Μπαντίκος, Λαζούρας, Μποχώνης, Καψαλόποδας, Τούρλος, Μπούμπας, Βούζας, Μακαρονάς (79’ Αρκουμάνης), Ζαχαρόπουλος (89’ Μαυρουδής), Αλεξίου, Κοξαράκης (67’ Τασιόπουλος)

ΡΟΥΒΑΣ: Ντόμπος, Πετράς, Τζιράκης (62’ Νταβιγλάκης), Αργυράκης, Ανυφαντάκης, Κεφαλούκος, Αντωνάκης (67’ Τσερεβελάκης), Τζανάκης (60’ Βλάχος), Φουκαράκης, Κλωνάρης, Παντελής