Παραλίγο της ....."Κορέας" στην Μύκονο

Παραλίγο να γίνει της..... Κορέας στην Μύκονο στον αγώνα της τοπικής ομάδας με τους Τράχωνες., όπου πάντως η ομάδα του Αλίμου πήρε σπουδαία, και δίκαιη νίκη με 5-3.
 Η φάση που έβαλε φωτιά στην Μύκονο έγινε στο 61΄, κι ενώ οι Τράχωνες κέρδιζαν με 3-1 όταν ο Γιώργος Γιωργιός από την ομάδα της Μυκόνου έφυγε μόνος του στην κόντρα και σκόραρε δεχόμενος όμως την μπάλα από συμπαίχτη του, που απλά γύριζε την μπάλα στην άμυνα των Τραχώνων,
τηρώντας το φαιρ - πλέι ,διότι στην προηγούμενη οι παίκτες των Τραχώνων έβγαλαν σκοπίμως την μπάλα εκτός γηπέδου, όταν παίκτης της Μυκόνου βρισκόταν τραυματισμένος στο έδαφος.
Ακολούθησε ένας χαμός, καθώς οι παίχτες των Τραχώνων πήραν στο κυνήγι τον  παίχτη της Μυκόνου, είχαμε συμπλοκές, γενική σύρραξη, ενώ εντός αγωνιστικού χώρου εισήλθαν και οι δύο πάγκοι.
 Τελικά  τα πονεύματα ηρέμησαν,  ενώ ο ρέφερι απέβαλε τον γκολκήπερ της Μυκόνου Παλιούρα  οποίος είχε "πρωταγωνιστικό" στα επεισόδια.
Το παιχνίδι συνεχίσθηκε αφού οι της Μυκόνου άφησαν τον Σαπαλίδη να σκοράρει, και  αποκατασταθεί το ωφαιρ -πλέι, κι έτσι έγινε το 2-4.

Η ομάδα του Αλίμου είχε προηγηθεί στο 13’ με γκολ του Σαγανά, ενώ στο 49’ ο Γούλας πέτυχε το 0-2, και στο 51’  Καρράς μείωσε σε 1-2, αλλά ο Σαπαλίδης στο 57’ σκόραρε για το 1-3. Στο 88’ ο Βλαχόπουλος μείωσε εκ νέου σε 3-4, αλλά ο Σαγανάς στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 3-5.
 Από τους Τράχωνες, διακρίθηκαν οι  Γούλας, Σαπαλίδης, Σαγανάς, Μπραντάν, ενώ από την Μύκονο οι Καράς, Βλαχόπουλος, Γιογιός
Αρκετά καλή η διαιτησάι του Μανούχου( Αρκαδίας)
Ως αποδοχή του λάθος του Γιόγιου που δεν έπαιξε το fair play, αν και δεν το επιβάλουν οι κανονισμοί, οι παίχτες μας στο αμέσως επόμενο λεπτό άφησαν την αντίπαλη ομάδα να βάλει γκολ επίτηδες και το σκορ έγινε 2-4. - See more at: http://www.mykonospress.gr/?p=12974#sthash.2zER5c6W.dpuf
Ως αποδοχή του λάθος του Γιόγιου που δεν έπαιξε το fair play, αν και δεν το επιβάλουν οι κανονισμοί, οι παίχτες μας στο αμέσως επόμενο λεπτό άφησαν την αντίπαλη ομάδα να βάλει γκολ επίτηδες και το σκορ έγινε 2-4. Ο - See more at: http://www.mykonospress.Η ομάδα του Αλίμου προηγήθηκαν στο 13’ με γκολ του Σαγανά για το 0-1, ενώ πριν τελειώσει το ημίχρονο οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι. Στο 49’ ο Γούλας πέτυχε το 0-2, ενώ στο 51’  Καρράς μείωσε σε 1-2, αλλά ο Σαπαλίδης στο 57’ σκόραρε για το 1-3. Η φάση του αγώνα ωστόσο σημειώθηκε στο 61’. Ο Γιογιός της Μυκόνου δεν τήρησε το fair play και σκόραρε, για το σε 2-3. Ακολούθησε ολιγόλεπτη διακοπή και ένταση, αλλά στο 70’, οι γηπεδούχοι άφησαν τον Σαπαλίδη να σκοράρει για τους Τράχωνες, για την προηγούμενη φάση, και εκείνος έκανε το 2-4. Στο 88’ ο Βλαχόπουλο μείωσε εκ νέου σε 3-4, αλλά ο Σαγανάς στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 3-5.
ΜΥΚΟΝΟΣ : Παλιούρας, Μύρτινας, Φερεντίνος, Καρατζάς, Μπαλής, Καρπαθάκης (72’Κυπριτίδης),Καμπάνης, Γιογιός (64’ Σαραντάκος), Καρακάσογλου (80’ Χίσα), Βλαχόπουλος, Καρράς
ΤΡΑΧΩΝΕΣ : Λέτσο, Κάρδαρης, Βουρλούμης, Γαβριήλ, Δάρρας (60’ Μπούκουρης), Γούλας, Μανωλιάδης, Καλλιπολίτης (70’ Κάιδος), Σαπαλίδης (75’ Νικολάου), Μπραντάν, Σαγανάς
Η ομάδα του Αλίμου προηγήθηκαν στο 13’ με γκολ του Σαγανά για το 0-1, ενώ πριν τελειώσει το ημίχρονο οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι. Στο 49’ ο Γούλας πέτυχε το 0-2, ενώ στο 51’  Καρράς μείωσε σε 1-2, αλλά ο Σαπαλίδης στο 57’ σκόραρε για το 1-3. Η φάση του αγώνα ωστόσο σημειώθηκε στο 61’. Ο Γιογιός της Μυκόνου δεν τήρησε το fair play και σκόραρε, για το σε 2-3. Ακολούθησε ολιγόλεπτη διακοπή και ένταση, αλλά στο 70’, οι γηπεδούχοι άφησαν τον Σαπαλίδη να σκοράρει για τους Τράχωνες, για την προηγούμενη φάση, και εκείνος έκανε το 2-4. Στο 88’ ο Βλαχόπουλος μείωσε εκ νέου σε 3-4, αλλά ο Σαγανάς στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 3-5.
ΜΥΚΟΝΟΣ (Παχατουρίδης-Γούλας Δ.Δαρας): Παλιούρας, Μύρτινας, Φερεντίνος, Καρατζάς, Μπαλής, Καρπαθάκης (72’ Κυπριτίδης), Καμπάνης, Γιογιός (64’ Σαραντάκος), Καρακάσογλου (80’ Χίσα), Βλαχόπουλος, Καρράς
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Ηλίας Καλοπίτας): Λέτσο, Κάρδαρης, Βουρλούμης, Γαβριήλ, Δάρρας (60’ Μπούκουρης), Γούλας, Μανωλιάδης, Καλλιπολίτης (70’ Κάιδος), Σαπαλίδης (75’ Νικολάου), Μπραντάν, Σαγανάς

- See more at: http://www.mykonospress.gr/?p=12974#sthash.7BywrOXA.dpufΗ ομάδα του Αλίμου προηγήθηκαν στο 13’ με γκολ του Σαγανά για το 0-1, ενώ πριν τελειώσει το ημίχρονο οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι. Στο 49’ ο Γούλας πέτυχε το 0-2, ενώ στο 51’  Καρράς μείωσε σε 1-2, αλλά ο Σαπαλίδης στο 57’ σκόραρε για το 1-3. Η φάση του αγώνα ωστόσο σημειώθηκε στο 61’. Ο Γιογιός της Μυκόνου δεν τήρησε το fair play και σκόραρε, για το σε 2-3. Ακολούθησε ολιγόλεπτη διακοπή και ένταση, αλλά στο 70’, οι γηπεδούχοι άφησαν τον Σαπαλίδη να σκοράρει για τους Τράχωνες, για την προηγούμενη φάση, και εκείνος έκανε το 2-4. Στο 88’ ο Βλαχόπουλο μείωσε εκ νέου σε 3-4, αλλά ο Σαγανάς στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 3-5.
ΜΥΚΟΝΟΣ (Παχατουρίδης-Γούλας): Παλιούρας, Μύρτινας, Φερεντίνος, Καρατζάς, Μπαλής, Καρπαθάκης (72’ Κυπριτίδης), Καμπάνης, Γιογιός (64’ Σαραντάκος), Καρακάσογλου (80’ Χίσα), Βλαχόπουλος, Καρράς
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Ηλίας Καλοπίτας): Λέτσο, Κάρδαρης, Βουρλούμης, Γαβριήλ, Δάρρας (60’ Μπούκουρης), Γούλας, Μανωλιάδης, Καλλιπολίτης (70’ Κάιδος), Σαπαλίδης (75’ Νικολάου), Μπραντάν, Σαγανάς