Ο απροπόνητος .. Ηρόδοτος 1-0 τον Πανναξιακό

Παίζοντας για πρώτη φορά στο γήπεδο της Ελιάς, ο Ηρόδοτος  παρά τα πολλά εξωαγωνιστικά προβλήματα του κέρδισε με 1-0 τον  Πανναξιακό που ήρθε ίσα- ίσα στο Ηράκλειο.
 Οι παίχτες του Ηροδότου να σημειώσουμε ότι  από την προηγούμενη εβδοπμάδα δεν προπονούνται, αφού  παραμένουν απλήρωτοι..

Το γκολ που έκρινε το νικητή σημείωσε στο 48ο λεπτό ο Κούρτι μετά από «ασίστ» του Ζαφείρη Α. ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες, κυρίως στο β’ ημίχρονο με τον Ζαφείρη για να «καθαρίσουν» πιο εύκολα το παιχνίδι.
ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Ζαφείρης, Μπινιχάκης, Γεωργόπουλος, Αχιλλέως (63′ Χαρίτος), Χατζηανδρέου (46′ Σκουλάς), Βελέτης, Κούρτι, Πήλιος, Χατζηβασίλης (40′ Ζαφείρης Α.), Κοζυράκης, Κλίνης
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ: Γιουργούσης, Χαμηλοθώρης, Μποδώνιας, Παναγιωτίδης, Ρόβας, Βονιάκος, Καλογέρης, Παπαδόπουλος, Βούλγαρης, Λίμα, Ευρυπιώτης