Ο Ατσαλένιος 3-0 την Προοδευτική

Πάλεψε η Προοδευτική και ειδικά  στο ά μερος  είχε ευκαιρίες να προηγηθεί ωστόσο στην επανάληψη κατέρευσε, για να ηττηθεί τελικά με 0-3 από τον Ατσαλένιο.
Ο Πέτρος Γιακουμάκης μετά το χατ τρικ, που είχε πετύχει κόντρα στον Ιωνικό, ουσιαστικά καθάρισε μόνος του και την Προοδευτική  ανοίγοντας το σκορ στο 38' με σουτ
έπειτα από ατομική προσπάθεια, και κάνοντας το 2-0 στο 74' ύστερα από εξαιρετική πάσα του Καργιωτάκη. Τρία λεπτά αργότερα ο Συσκάκης με πλασέ έπειτα από κάθετη πάσα του Πετράκη διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Ο Συσκάκης μάλιστα είχε και δοκάρι στο 54'.
Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για ένα πέναλτι στο 30' σε χέρι αμυντικού ύστερα από τη σέντρα του Νιφαδόπουλου

.Με λάθη η διαιτησία του Κακρίδης Ι., Μπουρτζοβίτης-Καλαράς (Κορινθίας)
ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ : Συνάνης, Βρεττός Κ., Πρωτογεράκης, Πετράκης, Παπαδομιχελάκης, Γιακουμάκης Μ., Φραγκιαδάκης (80' Mανιάς), Μπουτσάκης (78' Βρεττός Ν.), Γιακουμάκης Π., Συσκάκης, Καργιωτάκης (75' Πλουσής).
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μπαντίκος, Κατσίβελας, Παπαχαραλάμπους, Κολιούσης, Τούρλος, Μπούζας, Φανουράκης (60' Χαλκιαδάκης), Μάμαλος, Νιφαδόπουλος (75' Δικαιόπουλος), Μακαρονάς, Ποτουρίδης.