"Τραγωδία" στο Ηράκλειο έχασε πάλι ο Ιωνικός

Τραγωδία για τον Ιωνικό μετά την δεύτερη συνεχόμενη ήττα του στο Ηράκλειο, καθώς τίθεται ουσιαστικά εκτός διεκδίκησης τίτλου.
Την προηγούμενη βδομάδα ο Ιωνικός γνώρισε την ήττα από τον Ατσαλένιο και σήμερα  ηττήθηκε από το Γιούχτα με 2-1 σε ένα δραματικό όσο και σκληρό παιχνίδι! Ο Γιούχτας προηγήθηκε στο 19' με το Μιχελακάκη έπειτα από σύγχυση  που δημιουργήθηκε στην περιοχή του Ιωνικού, όπου η μπάλα «κόλλησε» στα νερά  κι αφού
προηγήθηκε απόκρουση του γκολκήπερ Αδαμόπουλου σε σούτ του Καρβελά.
 Λίγο πιό πρίν ο Γιοιύχτας κέρδισε πέναλτι το οποίο δεν μπόρεσε να μετατρέψει σε γκολ ο Mιχελάκης.
Στο 31' ο Μίλιεβιτς ανέβασ ετο δείκτη του σκορ σε 2-0 και στο 80' ο Γρομιτσάρης μετά από κόρνερ του Χρυσάφη μείωσε σε 2-1 για τους φιλοξενούμενους.
Ο Ιωνικός πάντως έχασε απίστευτες ευκαιρίες , με τον Μαρουκάκη στο 47΄( επενέβη ο Δημαράκης), στο 52΄ με σούτ του Καλέργη, ενώ στο 87΄ αν και με 9 παίχτες έχασε εκπληκτική ευκαιρία με τον Μαρουκάκη
Στο 60΄ο Γιούχτας  μένει με δέκα παίκτες, καθώς ο Ιερωνυμάκης δέχθηκε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε τρία λεπτά για σκληρά μαρκαρίσματα, και δύο λεπτά αργότερα κόκινη κάρτα και για τον Καλλέργη.
 Ο Ιωνικός στο 85΄ έμεινε με 9 παίχτες λόγω της αποβολής του Γρομητσάρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Με λάθη η διαιτησία του Τζοβάρα ( Φθιώτιδας)
ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Δημαράκης, Κασωτάκης, Μαραγκουδάκης, Μαυρίδης, Ιερωνυμάκης, Γενιτσαρίδης, Μυλωνάς, Ζαφειρίδης, Μιχελακάκης(89΄ Καστελιανάκης), Μίλιεβιτς(90΄ Κωνσταντίνου), Καρβελάς(75΄ Ζαμπετάκης)
ΙΩΝΙΚΟΣ: Αδαμόπουλος, Καμβίσης, Κουλακάρης(53΄ Μπεκατώρος), Γρομιτσάρης, Κορακάκης, Σιμιτζής(60΄ Πολυχρόνης), Μακρής(40΄  Παπασπύρος), Καλλέργης, Μαρουκάκης, Χρυσάφης, Κατσαβριάς