Λιοντάρι ο Ατρόμητος σκόρπισε τον Ρούβα

Θαυμάσια εμφάνιση και πολύ σπουδαία νίκη για τον Ατρότεμητο Πειραιά με 3-1 επί του Ρούβα σε ένα παιχνίδι τελικό στην μάχη της παραμονής στην κατηγορία
Μόλις στο 11ο λεπτό ο Δανάσης με κοντινό πλασέ, μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Ντόμπου, άνοιξε το σκορ με τον σκόρερ να τραυματίζεται λίγα λεπτά αργότερα και να
αντικαθιστείται.
Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με αυτογκόλ του Πουλάκη, ο οποίος στην προσπάθεια του να απομακρύνει την παράλληλη σέντρα του Μυλωνά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντόμπου για το 2-0.
Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε με τους γηπεδούχους να χάνουν μια σπουδαία ευκαιρία με τον Ευθυμιάδη στο 67′ ο οποίος βρέθηκε τετ α τετ με τον Ντόμπο, ωστόσο δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε στέλνοντας την μπάλα άουτ.
Ο Ρούβας είχε δοκάρι στο 70′ έπειτα από μακρινό σουτ του Παντέλη, ενώ ένα λεπτό αργότερα οι Κρητικοί δέχθηκαν και τρίτο γκολ. Ο Κακκάβας με όμορφη πάσα έβγαλε μόνο του τον Λοϊζίδη απέναντι στον Ντόμπο και με ψύχραιμο πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
Το μόνο που κατάφεραν οι ποδοσφαιριστές του Αντώνη Καλογεράκη, ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής με τον Τριανταφύλλου στο 77′ με κεφαλιά.
 Από το0 Ατρόμητο διακρίθηκαν ο Λοιζίδης, Ευθυμιάδης Στρατής, Κρητικός, από τον Ρούβα διασώθηκαν οι Τριανταφύλλου, Αντωνάκης
ΑΤΡΟΜΗΤΟ): Γκιόκας, Παντελίδης, Γαβαλάς, Κρητικός, Γεωργούλης, Στρατής, Κακκάβας (85΄ Μηλιώνης), Λοϊζίδης, Δανάσης (23΄ Γεωργιάδης), Ευθυμιάδης, Μυλωνάς (70΄ Στεφανής)
ΡΟΥΒΑΣ : Ντόμπος, Πετράς, Τζιράκης (63΄ Νταβιγλάκης), Αργυράκης, Ανυφαντάκης, Κεφαλούκος (26΄ Κλωνάρης), Αντωνάκης, Πουλάκης, Φουκαράκης, Τριανταφύλλου, Παντέλης