Mε το δεξί η Οδηγήτρια 1-0 τον Πανερυθραικό

Μεγάλη νίκη για την πρωτάρα Οδηγήτρια με 1-0 επί του Πανερυθραικού στην πρεμιέρα των μπαράζ.
 Μιά νίκη δίκαιη για τους Πειραιώτες, που αξίζει να σημειωθεί ότι για ένα ολόκληρο ημίχρονο αγωνίσθηκαν με 10 παίχτες.

Αναγνωριστικό το πρώτο μέρος, ωστόσο στο 35΄ ο  Γλυνός σε εκτέλεση κόρνερ πάσαρε στον ολομόναχο Γιαννή, ο οποίος με καλό

σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή  έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πανερυθραικού μέσα σε  αποθέωση από τους 200 φίλους της Οδηγήτριας.
 Από εκεί και πέρα ο Πανερυθραικός πίεσε, και απείλησε στο 39΄ με σούτ του Αδρακτά, που απέκρουσε  ο Δρίβας, ενώ λίγο αργότερα η Οδηγήτρια άγγιξε το 2-0, όταν σουτ από τον Γιαννή απέκρουσαν οι αμυντικοί, των φιλοξενούμενων, και  στην επαναφορά ο Γλυνός με ωραίο γυριστό έστειλε την μπάλα στην αγκαλιά του Πήδουλα
Η επανάληψη ξεκίνησε με μιά τρομερή ενέργεια του Γλυνού από τα αριστερά και στην συνέχεια παράλληλη μπαλιά προς τον Μουστάκα, που βρέθηκε ένα βήμα πιο μπροστά από ότι θα έπρεπε για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
 Στο επόμενο λεπτό η Οδηγήτρια έμεινε με 10 παίχτες λόγω της αποβολής του Πλάκα με δεύτερη κίτρινη για τον Πλάκα, και φυσικό ήταν στην συνέχεια ο Πανερυθραικός να αναλάβει τα ηνία του αγώναΣτο 51΄ σουτ από τον Τσίπρα, απέκρουσε  ο σταθερός Δρίβας, ενώ στο 60΄ άλλο ένα σουτ από τον  εξαιρετικό Γιαννή, δεν ανησύχησε  τον γκολκήπερ Πήδουλα.
Στο 70΄ η μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Πανερυθραικό με τον Δρίβα αρχικά να βγάζει τετ α τετ του Παπάζογλου και στην επαναφορά να πραγματοποιεί την απόκρουση του αγώνα στο σουτ του Αντωνιάδη, ενώ 2  λεπτά αργότερα ο Χατζάκης από κοντά  έστειλε την μπάλα άουτ.
Ο Δρίβας στο 80΄  επενέβη σταθερά σε κεφαλιά του Αντωβνιάδη, ενώ στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι  για χέρι του Μπουζάλι.