Αχτύπητος ο Ατρόμητος 3-2 στον ΠΑΟΚρουσώνα

Αχτύπητος φέτος ο Ατρόμητος Πειραιά, κέρδισε με 3-2 τον ΠΑΟΚρουσώνα στην  Κρήτη και συνεχίζει στο κύπελλο, σε ένα παιχνίδια που έγινε κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες αφού προηγήθηκε καταρακτώδη βροχή.
Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε καλύτερα και μόλις στο 3΄άνοιξε το σκορ  με εκτέλεση πέναλτι  του Τριανταφύλλου(το κέρδισε
ο Φουκαράκης που ανατράπηκε  από τον Μαντζώρο) όμως στο 5′ ο Αργυρίου με κοντινό γυριστό σουτ έκανε το 1-1 για τον Ατρόμητο
Στο 20′ ο Πουλάκης, επιχείρησε ένα μονοκόματο σουτ όμως ο Καρνέζης απέκρουσε σε κόρνερ και στο 29′ ο ΠΑΟΚ έχασε τεράστια ευκαιρία με τον Τριανταφύλλου να σεντράρει και τον Φουκαράκη εντελώς μόνος του δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Στο 37′ ο Ατρόμητος είχε σπουδαία ευκαιρία  με τον Σουλελέ να σουτάρει από καλή θέση όμως η μπάλα να φεύγει άουτ. Δύο λεπτά αργότερα ο Τριανταφύλλου με απευθείας εκτέλεση κόρνερ απείλησε την εστία του Ατρομήτου με τον Καρνέζη να απομακρύνει.
Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο, όμως ο Ατρόμητος ήταν φωτιά στις αντεπιθέσεις, μάλιστα  στο 75′ ο Σουλελές ανατράπηκε από τον Κόλια με τον Παναγιωτόπουλο να ευστοχεί από την άσπρη βούλα και να δίνει το προβάδισμα στον Ατρόμητο, ενώ στο 83′ Τριανταφύλλου και Μπάτσι συνδυάστηκαν άψογα με τον έμπειρο επιθετικό του ΠΑΟΚ, Τάσο Τριανταφύλλου να κάνει το 2-2. Στο 85′ ακόμα μία αδράνεια της άμυνας του ΠΑΟΚ ο Ράπτης έκανε ένα σουτ με τον Κόλια να  δύσκολη απέκρουση και στο 88′ ο Μπάτσι δεν κατάφερε να σκοράρει από κοντά με πλάσε.
Το χρυσό 2-3 για τον Ατρόμητο σημείωσε  στις καθυστερήσεις ο Γιαννουλάκης ο οποίος έκανε από τα αριστερά μία επέλαση και με σουτ «νίκησε» τον Κόλια.
 Καλύτεροι των Πειραιωτών οι Σουλελές,Ράπτης,Γιανουλάκης,Γεωργιάδης, ενώ από τον ΠΑΟΚ οι Τριανταφύλλου, Φουκαράκης,Κρίτσας
ΠΑΟΚ: Κόλιας, Γκαλίτσιος, Μασέλης, Πουλάκης, Ταβλαδωράκης, Σερέτης, Σκουτέλης(72’ Μπάτσι), Γούλας, Φουκαράκης, Κρίτσας, Τριανταφύλλου
Ατρόμητος: Καρνέζης, Στεφανής(75’ Σαμαράς), Γιανουλάκης, Μαντζώρος, Μηλιώνης, Αγκόλι, Σουλελές, Καψαλοπόδας, Αργυρίου(75’ Παναγιωτόπουλος), Ράπτης, Γεωργιάδης