Δραματικό φινάλε στην Κηφισιά

Δραματικό φινάλε στην Κηφισιά όπου ο  Ατρόμητος κυριολεκτικά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων  ισοφάρισε την Κηφισιά στο  2-2 σε ένα παιχνίδι με συγκλονιστικό φινάλε.
 Η Κηφισιά  μπήκε φουριόζα με τον αέρα της έδρας, και κατάφερε να αξιοποιήσει μιά από τις λίγες φάσεις που δημιούργησε στο  ά μερος στο 10 ΄και με τον Βέρμπη να ανοίξει
  το σκορ.
Στην επανάληψη ο Ατρόμητος ανέβηκε αισθητά  και κατάφερε  να ισοφαρίσει  στο 70΄ με τον Παναγιωτόπουλου, που εκμεταλεύθηκε λάθος του Κολοτούρου.
 Η Κηφισιά  στο 90΄ κέρδισε πέναλτι - και αποβολή του Τερζή- σαν τελευταίοςανέτρεψε τον Θανόπουλο- που αμφισβήτησαν οι του Ατρόμητου - το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο  Δημήτρης Βέρμπης για να κάνει το 2-1 και να δίνει μιά διαφαινόμενη νίκη  στην ομάδα του, αλλά στο ποδόσφαιρο ποτέ δεν λές ποτέ...
 Λίγο αργότερα είχαμε προσωρινή διακοπή του αγώνα σε  τραυματισμό του γκολκήπερ της Κηφισιάς Γουμάγια που αντικαταστάθηκε από τον Ιωσήπου,όλος ο Ατρόμητος  ανέβηκε στα καρέ της Κηφισιάς επιζητώντας την ισοφάρισε που ήρθε χάρη σε γκολ του Παυλόπουλου με κεφαλιά  που αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή  , καθώς στην πρώτη του επαφή με την μπάλα  χρίσθηκε σκόρερ του Ατρόμητου
Λίγο πρίν  στο 94΄ ο διαιτητής Μάλαμας ( Ανατ. Αττικής) είχε αποβάλλει τον Τεγούση
 με δεύτερη κίτρινη κάρτα. ΚΗΦΙΣΙΑ: Γουμάγιας (92΄ λ.τ Ιωσήπου), Στασινός, Έσλερ, Τεγούσης, Κολοτούρος, Ανδρίκος, Τσιμικλής, Οσμάν (46΄ Δρυμούσης), Βέρμπης, Θανόπουλος, Ραχίμ (75΄ Γιόνδης).
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Παπαδόπουλος, Σαμαράς (93΄ Παυλόπουλος), Γιαννουλάκης, Μαντζώρος, Τερζής, Στρατής, Σουλελές, Καψαλόποδας, Αργυρίου, Παναγιωτόπουλος, Ράπτης (63΄ Γεωργιάδης).