"Επέστρεψε" ο Εθνικός 2-0 τον ΠΑΟΚρουσσώνα

Ανεβάζοντας την απόδοση του στην επανάληψη ο Εθνικός πέτυχε δίκιαη και καθαρή νίκη με 2-0 επί του ΠΑΟ Κρουσσώνα που μόνο σε δύο φάσεις στο α΄ μέρος φάνηκε.
Στο α’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν καλές ευκαιρίες με Σούφλα, Παυλάκη και Λύγκο ενώ ο ΠΑΟΚ απείλησε από δύο στημένες φάσεις με Φουκαράκη και τον Σερέτη.

Στην επανάληψη ο Εθνικός άνοιξε το σκορ στο 57’, όταν μετά από σουτ του Βελέτη και απόκρουση του Κόλλια, ο Λαζανάς στην επαναφορά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0.
Στο 77’ ο Βουτσινάς επενέβη σωτήρια σε κεφαλιά του Μπάτσι, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με διαγώνιο σουτ του Γκορόγια.
 Αρκετά καλή η διαιτησία του  Γιαννόπουλου( Μεσσηνίας)
ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Γκορόγιας, Ξενιτόπουλος, Μπένα, Πολυχρονίδης, Βελέτης, Λαζανάς (88′ Παπανικόλας), Σούφλας, Σάμιος (73′ Χαλκιάς), Λύγκος (81′ Σταφσουλάι), Παυλάκης.
ΠΑΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ: Κόλλιας, Μασέλης, Γκαλίτσιος, Γεωργαντζιάς (21′ λ.τ Χαρίσης), Ταβλαδωράκης, Σερέτης, Μπάτσι, Μαυρομμάτης (87′ Στρατηγάκης), Φουκαράκης (61′ Πουλάκης), Κρίτσας, Σκουτέλης.