Ο Εθνικός 2-1 στον Κρουσσώνα

Ψυχωμένος ο Εθνικός πήρε τεράστια νίκη στον Κορυσσώνα επί του ΠΑΟΚ, με 2-1 και ουσιαστικά καθάρισε την υπόθεση της παραμονής στην κατηγορία.
Στο α’ ημίχρονο ο ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο αλλά πλήρωσε μία φάση από πλευράς Εθνικού στο 43’. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δωροβίνη  ο Μακρής έπιασε την πρώτη κεφαλιά, ο Κόλλιας απέκρουσε και στην επαναφορά ο Σούφλας έκανε το 0-1.

Ο Εθνικός στα μέσα του β΄ ημιχρόνου κέρδισε πέναλτι (ο Ταβλαδωράκης πάνω στον Παυλόπουλο) και μάλιστα ο Ταβλαδωράκης αποβλήθηκε από τον Χανιώτη διαιτητή Τσαγκαράκη.
 Στο 83’ μείωσε 1-2 για τον ΠΑΟΚ ο Μαυρομάτης, ενώ στο 86’ αποβλήθηκε για τον Εθνικό ο Παυλάκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
ΠΑΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ: Κόλλιας, Μασέλης, Χαρίσης, Φυσαράκης, Ταβλαδωράκης, Μαυρομάτης, Μπάτσι (82’ Βατσινάς), Γούλας (50’ Βαρούχας), Τριανταφύλλου, Κρίτσας (78’ Τζίκας), Σκουτέλης.
ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Χαλκιάς, Παυλάκης, Μακρής, Κουκούλης, Σταφσουλάι (68’ Λύγκος), Σαμιώτης, Σούφλας (46’ Λεωνιδόπουλος), Παυλόπουλος, Δωροβίνης, Υφαντής(87΄ Μπενά).