Σε καλό δρόμο η Οδηγήτρια

Δείγματα της δουλειάς του Λουκά Κάλλα από το πρώτο κιόλας φιλικό ματς έδωσε εκτός έδρας η Οδηγήτρια με αντίπαλο τον Άρη Βούλας (Α'ΕΠΣΑΝΑ) με τελικό σκορ 1-1. Παρότι δεν πήραν τη νίκη, οι ερυθρόλευκοι ήταν ορεξάτοι ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ενώ έδειξαν πως έχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης.
Το γκολ για την ομάδα μας σημείωσε ο Αυγέρης με "άπιαστη" κεφαλιά 37ο λεπτό μετά από πολύ καλή ανάπτυξη και
σέντρα που βγήκε από την δεξιά μεριά.
Καλό πρόσωπο σχεδόν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο από τους ερυθρόλευκους. Οι παίκτες της Οδηγήτριας  ήταν σταθερά στην επίθεση -χάρη στην πίεσή τους, ενώ η άμυνά τους δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου.
Για την Οδηγήτρια αγωνίστηκαν σχεδόν όλοι οι ποδοσφαιριστές της: Δρίβας,Πνευματικός,Λυμπέρης,Ξηρογιάννης,Κύριας,Κοτσάι,Μελάς,Μπουζάλη, Χονδρουδάκης,Πλάκας Α,Γιαννής,Χατζάκης,Γεωργίου,Παναγόπουλος,Γλυνός,Αυγέρης,Πλάκας Κ,Καραμανίδης,Γκέσι,
Ατομικό πρόγραμμα κατά την διάρκεια του φιλικού ακολούθησαν οι: Πολυχρονίδης ,Λόνι,Νάζαρης,Φωτόπουλος, εκτός αποστολής έμειναν με μικροενοχλήσεις οι:
Καμμένος ,Ντάπε,Μουστάκας Ν.
*Επόμενος φιλικός αγώνας είναι με την Προοδευτική στο γήπεδο του Κορυδαλλού Σαββάτο 29/8.