Πάει για μεγάλο ρεκόρ η Προοδευτική 2-0 την Ελλάς

Χωρίς να πιάσει ιδιαίτερα καλή απόδοση η Προοδευτική έφθασε με άνεση στο 2-0 επί της Ελλάς Ποντίων.
 Ασφαλώς το γεγονός και αυτού του αγώνα είναι ότι για ακόμη ένα 90λεπτο  η αμυνα της Προοδευτικής δεν παραβιάσθηκε, με τον γκολκήπερ Μένιο να μην έχει δεχθεί γκολ για συνολικά 1080 λεπτά, κάτι ασφαλώς
εντυπωσιακό.
Μόλις στο 3΄ ο Ζελέκου άνιξε το σκρ ενώ στο 70΄ ο Μπιτσάνης διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Οι Κορυδαλιώτες είχαν ευκαιρίες, μεταξύ αυτών και δύο δοκάρια με τους Ποτουρίδη (40΄) και Δηλαβέρη (85΄).
 Αρκετά καλή η διαιτησία του Καρυοφύλλη (Φαγκρίδας και Ζερβάκης).
 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μένιος, Κουσουρής, Μύρκος (70΄Ξηγκάκης), Ζίζηλας, Παπανικόλας, Ανδράλας (62΄Μπιτσάνης), Γιακούμπι, Μπέλερης, Ποτουρίδης(66΄Δηλαβέρης), Ζαχαράτος, Ζελέκου.
 ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Ναβροζίδης, Τσεσμελόγλου , Μπίτσας (75΄Μωϋσιάδης ), Αργυρόπουλος (71΄Παπαδόπουλος Χ.), Παπαδόπουλος Δ., Τσέλιος, Τσιρκινίδης, Ηλιαδάκης, Ζαχαρόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Κουτσουναμέντος.