Εύκολα ο Εθνικός 4-1 τον Ερμή Ζωνιανών

Πολύ καλός ο Εθνικός έφθασε σε σημαντική επικράτηση με 4-1 επί του  Ερμή Ζωνιανών, που δεν μπόρεσε να φανεί ιδιαίτερα.
Οι Πειραιώτες  μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και πρίν καλά συμπληρωθεί το 10λεπτο βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0.
 Στο 3’  με κεφαλιά του Παυλάκη έγινε το 1-0 , ενώ πέντε λεπτά αργότερα με τον ίδιο τρόπο ο Σούφλας έκανε το 2-0.

Ο Ερμής ξαναμπήκε στο ματς μειώνοντας (2-1) στο 26’ με κεφαλιά του Κατσικοκέρη, όμως στο δεύτερο μέρος ο Εθνικός ήταν αυτός που πέτυχε δύο ακόμη γκολ. Στο 72’ ο Μάναλης με κεφαλιά το 3-1, ενώ στο 90’ ο Κατίδης έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Πειραιωτών για να διαμορφώσει το τελικό 4-1.
ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Στασινός, Παυλάκης, Ματζώρος, Στρατάκης, Μαρτίνος, Λεωνιδόπουλος, Σούφλας (87′ Τσαφάι), Μάναλης, Αργυρίου (71′ Κατίδης), Σουλελές (80′ Κομνηνός)
ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ: Ανδρεαδάκης, Κορτσινίδης, Ταβλαδωράκης, Τζανής, Ανυφαντάκης, Σταθόγλου, Κασαπάκης (62′ Βογιατζής), Σκουτέλης, Μπεκατώρος (58′ Πασιαλής), Πλουσής Δ. (52′ Σούκιας), Κατσικοκέρης