Εύκολα η Προοδευτική 5-1 τον Σαρωνικό

Παρότι αιφνιδιάσθηκε η Προοδευτική στο 4΄  από τον Σαρωνικό εντούτοις δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα στην συνέχεια φθάνοντας με άνεση στο τελικό 5-1
 Στο 4΄ ο Πασχάλης με κοντινή κεφαλιά ΄έκανε το 0-1 για την ομάδα της Αίγινας όμως στο 11΄ ο Παν. Ατματζίδης  εκετέλεση
φάουλ ισοφάρισε σε 1-1 , κι ο ίδιος στο 37΄ με ωραίο γυριστό σούτ έδωσε το προβάδισμα στους Κορυδαλλιώτες.
 Το ημίχρονο έκλεισε στο 3-1 αφού  στο 41' ο Μπελέρης με ωραίο πλασέ  έξω από την περιοχή.
 Στην επανάληψη η Προοδευτική σημείωσε ακόμη δύο γκολ στο  68΄ με το εύστοχο χτύπημα πέναλντι του Τζανέτου και στο 80΄  με τον προωθημένο Ζίζηλα στο 80' μετά από εκτέλεση φάουλ του Γιακούπι.
 Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του ΚουβέληΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μένιος, Κουσουρής, Αρκούδας, Ζίζηλας, Παπανικόλας, Μπέλερης(72΄Δηλαβέρης),Ζελέκου, Ζαχαράτος, Τσαγκάρης(70΄Μαναριώτης), Τζανέτος(70΄Γιακούμπι), Ατματσίδης.
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ: Μπακόμητρος Κ., Τζιώτης, Κατσάς, Αγγελάκης(70΄Σαχίνι), Παπαδόπουλος, Τσάνης(85΄Γκιόκα), Πασχάλης(38΄Ρούσσος), Καλαφάτης, Γιαννούλης, Μπακόμητρος Ν., Κουβάτσος.