Ο Εθνικός 2-0 τον Ατσαλένιο

Πολύ καλή εμφάνιση για τον Εθνικό και νίκη με 2-0 επί του Ατσαλένιου, σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον, όπου και οι δύο ομάδες έπαιξαν για το γόητρο.
Ο Εθνικός άνοιξε το σκορ στο 13΄ με ωραία εκτέλεση φάουλ του Σωπάση , ενώ στο 20΄ ήρθε το 2-0 με προσπάθεια και σούτ του Παυλάκη, μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Κομνηνό και σουτ.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Εθνικός έχασε ευκαιρίες  με τους Χατζησάββα, Παυλάκη και Κομνηνό, όμως  την μεγάλη ευκαιρία την είχε ο Ατσαλένιος στο 68′  ότασν κέρδισε πέναλτι, όμως ο γκολκήπερ Βουτσινάς νίκησε τον Τριανταφύλλου.
Στο 80′ ο  σπουδαίος Πειραιώτης τερματοφύλακας, έκανε την απόκρουση του αγώνα  σε σουτ του Ρουμπάκη.
Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε  ο Παπαδομιχελάκης με δεύτερη κίτρινη από τον διαιτητή Ρούσσο (Κορίνθου)
ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Πίσσας (46′ Μαρτίνος), Γερόλυμος, Μπένα Λεωνιδόπουλος, Κατίδης, Μαργαρίτης, Σωπάσης (77′ Ντούλιας), Παυλάκης, Χατζησάββας, Κομνηνός (60′ Μάναλης).
ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ :Γιαγκιόζης, Γενιτσαρίδης (50′ Αραβιάκης), Φραγκιαδάκης, Παπαδομιχελάκης, Χαρίτος, Ρουμπάκης, Τριανταφύλλου, Μπουτσάκης (38′ Σταθόγλου), Χατζηανδρέου, Πετράς, Αμπντουραχμάνι (84′ Ντραγκότι).